SK CZ
Kúpeľné mesto Dudince

liečba aj ubytovanie
23.05.2011 10:11

Otvorenie novej kúpeľnej sezóny v Dudinciach

Dňa 21. mája 2011 bola otvorená nová kúpeľná sezóna v Kúpeľoch Dudince. Program bol obohatený o rôzne zaujímavosti aj vďaka prepojeniu s 4. ročníkom Župného leta. Množstvo turistov tak prúdilo do prírodného areálu, aby si pozreli program, ktorý pripravila miestna …

 

Dňa 21. mája 2011 bola otvorená nová kúpeľná sezóna v Dudinciach. Program bol obohatený o rôzne zaujímavosti aj vďaka prepojeniu s 4. ročníkom Župného leta. Množstvo turistov tak prúdilo do prírodného areálu, aby si pozreli program, ktorý pripravila miestna samospráva, Balnea Cluster Dudince a Banskobystrický samosprávny kraj.

Na akcii Župné leto bolo možné zhliadnuť aj obce Hrušov a Sebechleby, ktoré sa prestavili ponukou remesiel, gastronómie. Obec Hrušov je známa festivalom Hontianska paráda a Sebechleby by sa mali stať dejiskom podujatia pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu. Aj tieto dva fakty teda zohrali úlohu ich výberu na podujatie Župné leto.

Okrem nich sa prezentovala aj Banská Štiavnica ako mesto patriace pod svetové dedičstvo UNESCO. Ponúkala návštevníkom prehľad letných kultúrnych podujatí a príležitostí na cykloturistiku v okolí banskoštiavnických tajchov.

Podujatie priviedlo do amfiteátra množstvo umelcov a návštevníkov, vyvrcholenie podujatia predstavoval spoločný večerný koncert skupín Desmod a Družina.

Kúpele Dudince vďaka svojej vynikajúcej liečivej vode patria medzi najobľúbenejšie slovenské kúpele. Ponúkajú viacero druhov pobytov, medzi ktorými nájdete okrem kúpeľných aj relaxačné a wellness pobyty.

Spracované podľa článku dostupného na www.tasr.sk